University News
WIU Home > News > County News
WIU Graduation Fall 2017
IL
Abingdon (61410)
- Kathryn Elizabeth Jennings, Master of Science in Education, Educational Leadership
Adair (61411)
- Jenna Kaye Dean, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Special Education
Albany (61230)
- Matthew Gooch, Bachelor of Science, Medical Sciences
- Susan Ann Griffis, Master of Accountancy, Accountancy
Aledo (61231)
- Jenna Rose Ortberg, Bachelor of Business, Finance
Alexis (61412)
- Clint D Chaffer, Master of Business Administration, Business Administration
- Clint D Chaffer, Post-Baccalaureate Certificate, Business Administration
Alsip (60803)
- Zachary Roman Simon, Bachelor of Science, Graphic Communication
Amboy (61310)
- Amanda Rose Mary Pankhurst, Bachelor of Science, Graphic Communication
- Gretchen E M Vermeis, Master of Liberal Arts & Sciences, Liberal Arts & Sciences
Andover (61233)
- Tiara J Hatfield, Bachelor of Business, Accountancy
Arenzville (62611)
- Kiley S Vinyard, Bachelor of Science, Psychology
Arlington Heights (60004)
- Robert Lee Beckman, Bachelor of Arts, General Studies
Ashland (62612)
- Courtney Nicole Bedtka, Bachelor of Science, Agricultural Business
Ashton (61006)
- Megan Elaine Knight, Bachelor of Science, Agricultural Business
Athens (62613)
- Amy M Chernowsky, Master of Science, Instructional Design & Technology
- Justen Zane Hughes, Bachelor of Arts, Philosophy
Aurora (60502)
- Alfonso Corral, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
Aurora (60503)
- Spencer Thomas Williams, Bachelor of Arts, History
Aurora (60505)
- Cassandra A Camis, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Aurora (60506)
- Emma Jane Hazel, Cum Laude, Bachelor of Arts, Foreign Languages & Cultures - French
- Ulysses Pinedo, Master of Science, Engineering Technology Leadership
- Jason K Stanciu, Bachelor of Business, Supply Chain Management
Avon (61415)
- Andrew R Coates, Bachelor of Arts, General Studies
- Kory R Tinkham, Bachelor of Arts, General Studies
Barrington (60010)
- Nick Andrew Lencioni, Bachelor of Business, Marketing
Batavia (60510)
- John Aston Cronin, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
- Justine Amber Pater, Bachelor of Science, Physical Education K-12
- Quinn Patrick Sweeney, Bachelor of Science, Engineering Technology
Beach Park (60083)
- Stephon Lemar Johnson, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Beecher (60401)
- Jeremy C Viduna, Bachelor of Arts, General Studies
Bellwood (60104)
- Tyler Terrell Blue, Bachelor of Arts, Broadcasting
Belvidere (61008)
- Kyle Vincent Carbone, Bachelor of Science, Mathematics
- Amy Elizabeth Higgins, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Montana Marie Rice, Bachelor of Science in Education, Special Education
Berwyn (60402)
- Justin D Minckley, Bachelor of Arts, Broadcasting
- Krystle M Perryman, Bachelor of Arts, General Studies
Bethany (61914)
- Wyatt Lane Garriott, Bachelor of Science, Agricultural Business
Blandinsville (61420)
- Jennifer Schwerer, Bachelor of Science, Agricultural Business
Bloomington (61704)
- Daniel A Sutton, Bachelor of Arts, Sociology
- Roman Angelo Visintine, Cum Laude, Bachelor of Science, Exercise Science
Blue Island (60406)
- Jacoby Foster, Bachelor of Arts, Communication
Blue Mound (62513)
- Mark Seth Burris, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Bolingbrook (60440)
- Edwin F Conde, Bachelor of Arts, General Studies
- Angel Gamble, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Bolingbrook (61455)
- Jalen V Ward, Bachelor of Business, Management
Bradford (61421)
- Matthew L Hooker, Bachelor of Science, Computer Science
Bridgeview (60455)
- Brandon Joseph Schleder, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Buda (61314)
- Rene Lynn Geary, Bachelor of Business, Accountancy
Buffalo Grove (60089)
- Daniel Harkess, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- David Eric Morris, Doctor of Education, Educational Leadership - Pre-K - 12
Bushnell (61422)
- Cora Clare English, Magna Cum Laude, Bachelor of Arts, Broadcasting
- Tyler Lee McGrew, Bachelor of Business, Accountancy
- Paul Robert Perchalski, Master of Science, Instructional Design & Technology
- Paul L Zarello, Master of Science in Education, Educational Leadership
Byron (61010)
- Maurice A Dunk, Bachelor of Arts, General Studies
Cahokia (62206)
- Rashaad D Adams, Bachelor of Science, Exercise Science
Calumet City (60409)
- Brigitte N Obu, Bachelor of Arts, Communication
- Dejon Carlos Tinsey, Master of Science, Sport Management
- Kiya Jamari Yamil, Bachelor of Science, Fashion Merchandising
Cambridge (61238)
- Starla L Fransene, Bachelor of Arts, General Studies
- Blake Morey, Bachelor of Business, Supply Chain Management
Camp Point (62320)
- Jonah William Coggeshall, Bachelor of Science, Biology
- Austin Allen Johnson, Bachelor of Arts, Theatre - Performance
- Martin Nall, Bachelor of Science, Agriculture
Canton (61520)
- Karlee J Crnkovich, Bachelor of Arts, General Studies
- Marshall Lee Drinkwater, Bachelor of Science, Psychology
- Cody Michael Ford, Master of Science, Computer Science
- Tucker D Harn, Bachelor of Science, Agricultural Science
- Emily A Henderson, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Biology
- Chantal Cora Kitchen, Master of Arts, Political Science
- Darryl U Leander, Bachelor of Business, Management
- Abbi Jo Smith, Bachelor of Science, Agricultural Science
- Stephen Thomas Snowman, Bachelor of Science, Fire Science
Cantrall (62625)
- Elizabeth Ann Brown, Bachelor of Science, Dietetics
Capron (61012)
- Michael Tyler Lammersfeld, Bachelor of Science, Agricultural Science
Carol Stream (60188)
- Kevin Thomas Bauers, Bachelor of Science, Zoology
Carpentersville (60110)
- Jesus Heberto Gonzalez, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Carrollton (62016)
- David Michael Geers, Bachelor of Arts, Communication
Carthage (62321)
- Levi James Kirby, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Engineering Technology
- Mason David Roth, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Matthew Darren White, Bachelor of Business, Management
Chatham (62629)
- Mark Andrew Mitkos, Master of Science, Instructional Design & Technology
Chicago (60609)
- Daicy Cordova, Bachelor of Business, Accountancy
Chicago (60612)
- Memory S Cain, Master of Science, Public Health
Chicago (60614)
- Kelly Anne Harkins, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction
Chicago (60615)
- Dana Tremayne Evans Jr, Bachelor of Business, Human Resource Management
Chicago (60617)
- Christopher T Lisenby, Bachelor of Science, Exercise Science
- Sean B Moran, Bachelor of Arts, General Studies
- Devin Demetrius Staples, Cum Laude, Bachelor of Science, Fashion Merchandising
- Kendall Anthony Sutton, Bachelor of Arts, Economics
Chicago (60618)
- Casey Allen Ford, Bachelor-Liberal Arts & Sciences, Liberal Arts & Sciences
- Alexander Guerrero, Bachelor of Arts, Broadcasting
- Sasha Roman, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Chicago (60619)
- Catherine Martin, Bachelor of Arts, Political Science
- Kashaun Michelle Thomas, Bachelor of Arts, Broadcasting
Chicago (60620)
- Breauna K Green, Bachelor of Science, Health Services Management
- Richard Lawrence, Bachelor of Arts, Communication
Chicago (60621)
- Keesha D Jackson, Bachelor of Arts, General Studies
- Devon Sanders, Bachelor of Arts, Broadcasting
- Gayle J Thompson, Master of Science, Instructional Design & Technology
Chicago (60623)
- Titus C Perez, Bachelor of Arts, Journalism
Chicago (60624)
- Tatianna Destiny Cook, Bachelor of Science, Fashion Merchandising
- Marche T Dorsey, Bachelor of Science, Fashion Merchandising
Chicago (60625)
- Justin K Washington, Master of Arts, Political Science
Chicago (60628)
- Rebecca Olivia Jones, Bachelor of Arts, General Studies
- Tanaeya L Lamarr, Bachelor of Arts, Sociology
Chicago (60630)
- Carlos Javier Delgado, Bachelor of Science, Fire Science
- Emily Nicole Farrell, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
- Ashley S Hidalgo, Bachelor of Science, Exercise Science
Chicago (60631)
- John Rudolph Plovanich, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Margaret Riley Walsh, Bachelor of Arts, Pre-Law
Chicago (60634)
- Matthew Cerone, Post-Baccalaureate Certificate, Recreation, Park & Tourism Administration: Event Planning & Management
- Matthew Cerone, Master of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
- Alexandria Felicia Rivera, Bachelor of Science, Health Services Management
Chicago (60636)
- Martiana Adria Graham, Bachelor of Social Work, Social Work
Chicago (60637)
- Michaela Ricquia Dean, Bachelor of Social Work, Social Work
- Kathryn Margaret Schultz, Bachelor of Science, Youth Development
Chicago (60638)
- Drew Nina Lattuca, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
Chicago (60639)
- Leopoldo Torres, Bachelor of Science, Engineering Technology
Chicago (60640)
- Charles Yeboah Somuah, Bachelor of Arts, Sociology
Chicago (60642)
- Shayvon Kaveiua Williams, Bachelor of Science, Media & Instructional Technology
Chicago (60643)
- Jada Sheree Howard, Bachelor of Social Work, Social Work
- Joshua William Smith, Bachelor of Arts, Broadcasting
- Sheldon Hughes Smith, Bachelor of Science, Psychology
Chicago (60644)
- Demetry Tamoya Arbertha, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Michael Charles Jackson, Bachelor of Arts, Sociology
- Brennan Breanna Townsel, Bachelor of Arts, Sociology
Chicago (60649)
- Randall James Owens, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Chicago (60651)
- Natasia D McDade, Bachelor of Science, Engineering Technology
Chicago (60652)
- Abajah Rose Johnkin, Bachelor of Social Work, Social Work
- Brandon J Nowell, Bachelor of Arts, General Studies
- Tashay Fantasia Slater, Bachelor of Science, Microbiology
Chicago (60655)
- Kaitlin Marie Hoinacki, Bachelor of Science, Agricultural Business
Chicago (60660)
- Krisada Daorerk, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Chicago (60707)
- Marcus Darnell Taliaferro, Bachelor of Arts, Broadcasting
Chicago Heights (60411)
- Alexandria Maria Loveless, Bachelor of Science, Psychology
- Jasmine Leah Woods, Bachelor of Arts, Art
- Princess Khaleya Yameini, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Psychology
Chillicothe (61523)
- Brandon Michael Cunningham, Bachelor of Science in Education, Elementary Education
- Kayleigh Rebecca Diveley, Master of Science, Biology
- Haley Marie Fjelstad, Bachelor of Science, Dietetics
Clayton (62324)
- Alexis M Factor, Bachelor of Science, Environmental Biology
Cleveland (61241)
- Jessica Michele Tucker, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education
Coal Valley (61240)
- Amber Renee Asplund, Bachelor of Arts, Communication
- Samantha F Edwards, Bachelor of Science, Mechanical Engineering
- Brady James Hancock, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
- Andrea Lynne Pavlik, Master of Science in Education, Reading
Colchester (62326)
- Sarah Morgan Dimmitt, Master of Accountancy, Accountancy
- Jason W Vyhnanek, Bachelor of Arts, General Studies
Collinsville (62234)
- Jessica L Seger, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
Colona (61241)
- Eric Preston Sanders, Master of Arts, Law Enforcement & Justice Administration
- Ashley Marie Schultz, Bachelor of Arts, General Studies
- Jeremy M Toney, Bachelor of Arts, General Studies
Country Club Hills (60478)
- Dwayne Lamont Murphy, Bachelor of Social Work, Social Work
Crestwood (60418)
- Madeline Catherine Kachold, Bachelor of Science, Psychology
Crete (60417)
- Robert Philip Nunn, Bachelor of Science, Physical Education K-12
Crystal Lake (60014)
- Shae Michelle Gibour, Education Specialist, Educational Leadership
- Bradley Nicholas Murray, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Timothy Matthew White, Bachelor of Business, Accountancy
Cuba (61427)
- Jeffrey Micheal Ashwood, Bachelor of Science, Graphic Communication
Dallas City (62330)
- Kagney Renae Nudd, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Agricultural Science
Dalton City (61925)
- Nicholas Robert Scherer, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Darien (60561)
- Amy Amanda Lanenga, Master of Arts, Law Enforcement & Justice Administration
Dekalb (60115)
- Zachary James Jon Riel, Bachelor of Science, Meteorology
Dolton (60419)
- Jasmin Taylor Pringle, Bachelor of Social Work, Social Work
Downers Grove (60516)
- Caitlin Michelle Fahey, Bachelor of Social Work, Social Work
Dundee (60118)
- Jared Matthew Mrzlak, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
Dunlap (61525)
- Zachary Hunter Mitchell, Bachelor of Science, Computer Science
- Abbie Pfaff, Bachelor of Arts, Theatre - Directing
- Jeffrey Michael Smith, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
East Moline (61244)
- Morgan Danielle Allen, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
- James Arthur Almblade, Bachelor of Science, Information Systems
- Jalin Micaiah Davis, Bachelor of Science in Education, Elementary Education
- Julie Ann McLaughlin, Cum Laude, Bachelor of Business, Accountancy
- Antonio Jesus Raya, Master of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
- Joel Jacob Viyegbe, Bachelor of Science, Mechanical Engineering
Elburn (60119)
- Craig A Moran, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Elgin (60120)
- Jorge A Delgado, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Jeneva Judith Newman, Bachelor of Science, Zoology
- Olivia Charlene Reuter, Bachelor of Arts, History
Elgin (60123)
- Dagmar E Bonet, Bachelor of Arts, General Studies
- Patrick John Puckett, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Ellisville (61431)
- Carolyn Jean Chambers, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Special Education
Elmhurst (60126)
- Alyssa Marie Hohman, Bachelor of Science, Medical Sciences
Elmwood (61529)
- Nathaniel James Brunnelson, Master of Business Administration, Business Administration
- Kaselyn Danielle Hart, Magna Cum Laude, Bachelor of Music, Music
- Charles Ryan Herridge, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education
- Adam Jeffery Mottaz, Bachelor of Science, Agricultural Science
Erie (61250)
- Taylor Anne Froeliger, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction
Evergreen Park (60805)
- Annie Saba Gortowski, Cum Laude, Bachelor of Arts, Middle School Teaching Endorsement
- Raquel Leal, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
Farmersville (62533)
- Heather King, Master of Science, Instructional Design & Technology
Farmington (61531)
- Adam Timothy Staggs, Bachelor of Science, Physical Education K-12
Flossmoor (60422)
- Quadrea Allen, Cum Laude, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Kelsey M Chandler, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Forest Park (60130)
- Alexandria A Gruszka, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Fox River Grove (60021)
- Adena Christine Ruckoldt, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
Frankfort (60423)
- Nathan R Reichenberger, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Taylor Ann Thomas, Bachelor of Arts, Communication
Freeport (61032)
- Tiffany Ann Johnson, Bachelor of Arts, General Studies
Galena (61036)
- Caroline Antarctica Sipiera, Bachelor of Arts, Communication
Galesburg (61401)
- Traci Ryanne Byron, Bachelor of Science, Zoology
- John Fitzgerald Clayborne, Bachelor of Science, Graphic Communication
- David M Olszewski, Bachelor of Arts, General Studies
- Katherine Barbara Peterson, Master of Arts, Economics
- Katherine Barbara Peterson, Post-Baccalaureate Certificate, Business Analytics
- Jeremy Michael Pickrel, Master of Science in Education, Educational Leadership
Galva (61434)
- Samantha Elizabeth Day, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Dawn Sue Gale, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction
- Nicole Lee Withrow, Bachelor of Arts, English
Geneseo (61254)
- Evan Paul Blunk, Bachelor of Business, Finance
- Chase William Burghgrave, Bachelor of Arts, English
- Matthew D Debaene, Doctor of Education, Educational Leadership
- Sarah Hiebert, Master of Accountancy, Accountancy
- Brandon Scott Rice, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
- Carla J Taets, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
Geneva (60134)
- Megan Michele Bartlett, Master of Science, Instructional Design & Technology
- Patrick John Kanarowski, Magna Cum Laude, Bachelor of Arts, International Relations/Comparative Politics
Germantown Hills (61548)
- Mitch Ryan Harrison, Bachelor of Science, Computer Science
Gilson (61436)
- Dena H Mayhew, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Glasford (61533)
- Christy Ann Quigley, Magna Cum Laude, Bachelor of Arts, Art
Glen Ellyn (60137)
- Kathleen Josephine McGee, Bachelor of Science, Hotel/Restaurant Management
- Timothy William Weyer, Bachelor of Science, Fire Science
Godfrey (62035)
- Lythande R Singleton, Master of Science, Biology
- Christopher L Willis, Bachelor of Arts, General Studies
Golden (62339)
- Megan Elizabeth Guthrie, Master of Arts, English
Grayslake (60030)
- Glenn David Brezinski, Bachelor of Arts, Communication
Greenfield (62044)
- Alex Wayne Pembrook, Bachelor of Science, Agricultural Business
Greenville (62246)
- Hollyn Gayle Beans, Summa Cum Laude, Bachelor of Fine Arts, Musical Theatre
Griggsville (62340)
- Payton Raine McKinnon, Bachelor of Science, Environmental Biology
Hamilton (62341)
- Ashley Nicole Bozman, Master of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
Harvard (60033)
- Eric Franklin Vaughn, Master of Science, Sport Management
Hawthorn Woods (60047)
- Grant Ryan Wonders, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
Hazel Crest (60429)
- Philip A Richardson, Bachelor of Business, Supply Chain Management
Hettick (62649)
- Alex Robert Young, Bachelor of Science, Agricultural Science
Hickory Hills (60457)
- Kara Lynn Kwak, Bachelor of Arts, Art
Homewood (60430)
- Armel-Christy Lella Kouassi, Bachelor of Science, Psychology
Hopedale (61747)
- Ashton C Atkins, Bachelor of Business, Accountancy
Huntley (60142)
- Rodney A Brown, Bachelor of Business, Finance
Huntsville (62344)
- Cody Brian Meridith, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Computer Science
Illinois City (61259)
- Elijah C Simmons, Bachelor of Science, Mathematics
- Becky Lauren Taylor, Magna Cum Laude, Bachelor of Business, Accountancy
Island Lake (60042)
- Matthew Thomas Sherman, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Itasca (60143)
- Michael Leonard Stelter, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Jacksonville (62650)
- Aron Massey, Bachelor of Science, Meteorology
Jacksonville (62651)
- Jacob P Farrell, Bachelor of Science, Agricultural Science
Joliet (60431)
- Christopher Joseph Tschida, Bachelor of Business, Management
Kankakee (60901)
- Dalton C Ahrens, Bachelor of Science, Computer Science
Kewanee (61443)
- Torri Nicole Price, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction
- Rachel J Shrum, Bachelor of Arts, General Studies
Knoxville (61448)
- Victoria Lee Hall, Bachelor of Arts, Communication
La Grange Highlands (60525)
- Jessica R Majeske, Bachelor of Science, Psychology
La Harpe (61450)
- Arnold William Bangel, Bachelor of Science, Engineering Technology
- Brittni Jo Finley, Bachelor of Science, Microbiology
Lake Barrington (60010)
- Matthew F Pitti, Bachelor of Science, Construction Management
Lake Villa (60046)
- Alyssa Janae Burno, Bachelor of Music, Music
- Shaun M Kukulka, Bachelor of Science, Agricultural Business
- Anthony Wayne McConnell, Doctor of Education, Educational Leadership - Pre-K - 12
- Jacob S Shaw, Bachelor of Science, Physics
Lake Zurich (60047)
- Jessica Lauren Sauer, Bachelor of Arts, General Studies
Lansing (60438)
- Darius Lamar Knight, Bachelor of Arts, Graphic Design
Lemont (60439)
- Rachel Marie Papiernik, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Lena (61048)
- Ryan Lee Hahne, Master of Science, Instructional Design & Technology
Lewistown (61542)
- April D Christensen, Cum Laude, Bachelor of Arts, General Studies
- Tyler James Cregger, Bachelor of Arts, Middle School Teaching Endorsement
- Joseph McLaughlin, Master of Science in Education, Educational Leadership
Libertyville (60048)
- Summer Kathleen Buller, Bachelor of Arts, General Studies
- Brandon C Dawson, Bachelor of Business, Supply Chain Management
- Jeffrey Ronald Schagrin, Doctor of Education, Educational Leadership - Pre-K - 12
Lincolnshire (60069)
- Steven Hilton Nutt, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
Loami (62661)
- Lakken Park Troxell, Bachelor of Science, Agricultural Business
Lombard (60148)
- Ashley Clinton, Master of Liberal Arts & Sciences, Liberal Arts & Sciences
- William C Kjeldsen, Cum Laude, Bachelor of Music, Music
Loves Park (61111)
- Andrew James Kulpa, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Lynwood (60411)
- Jerome Jaliel Halsey, Bachelor of Arts, Women's Studies
- Tierra Annette Thomas, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Macomb (61455)
- Marcial L M Anthony, Bachelor of Science, Engineering Technology
- Danielle D Barnes, Summa Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work
- Benjamin Martin Beaird, Bachelor of Business, Finance
- Brook Ann Bloomer, Bachelor of Science, Pharmacy
- Emily A Bozard, Magna Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work
- Joshua Carrigan, Post-Baccalaureate Certificate, Business Analytics
- Kevin L Cavett, Bachelor of Arts, General Studies
- Carman Rae Comerford, Bachelor of Arts, Communication
- Matthew Joseph Connor, Master of Science, Instructional Design & Technology
- Eli Cousins, Bachelor of Science, Construction Management
- Ryan M Darensbourg, Bachelor of Arts, General Studies
- Loana Luz Deveraux, Master of Science in Education, Educational Leadership
- Tata Diawara, Magna Cum Laude, Bachelor of Arts, French
- Rami Elnaw, Master of Science, Computer Science
- Lisa Noelle Flynn, Master of Science in Education, Educational Leadership
- Daynah Lea Fox, Bachelor of Science, Zoology
- Kathryne Lynne Gorsuch, Master of Science in Education, Educational & Interdisciplinary Studies
- Matthew William Harbeck, Bachelor of Science, Construction Management
- Dylan Thomas Hast, Master of Science, Kinesiology
- Dylan Wade Hinman, Bachelor of Science, Agricultural Business
- Joshua Mark Hoing, Bachelor of Business, Management
- Levi James Huls, Cum Laude, Bachelor of Business, Supply Chain Management
- Jonathan Michael Jacobson, Bachelor of Science, Engineering Technology
- Olivia Laura Kellogg, Bachelor of Arts, Art
- Jessica Ann Maier, Bachelor of Arts, General Studies
- Lanier Mays, Bachelor of Arts, Broadcasting
- Patrick Henry McGee, Master of Arts, Communication
- Kayla Ann Morphey, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
- Michael L Mueller, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Jodi L Ngati, Bachelor of Arts, General Studies
- Charles J Peytavin, Bachelor of Arts, History
- Mary Rager, Bachelor of Business, Accountancy
- Lacey Nicole Remington, Master of Science in Education, Educational Leadership
- Joan H Richards, Master of Science, Instructional Design & Technology
- Aaron William Richardson, Bachelor of Science, Psychology
- Alexxus Victoria Roberts, Bachelor of Science, Apparel & Textile Merchandising
- Jarrod Thomas Rockhold, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
- Ahmed Rosenje, Bachelor of Science, Medical Sciences
- Justin Theo Rossmiller, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Physics
- Kathryn Anne Shrode, Master of Science, Instructional Design & Technology
- Jeffery John Steele, Bachelor of Science, Exercise Science
- Martha J Stodolny, Bachelor of Business, Finance
- Sarah Michele Switzer, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
- Brett Joseph Taylor, Master of Science, Sport Management
- Darius Evan Thomas, Bachelor of Arts, Political Science
- Olicia A Wynter, Master of Accountancy, Accountancy
Manhattan (60442)
- Phillip Bormet, Bachelor of Science, Network Technologies
Manito (61546)
- Morgan L Thompson, Bachelor of Science, Fashion Merchandising
Manteno (60950)
- Morgan Nicole Wulff, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Special Education
Mapleton (61547)
- James R Belville, Master of Science in Education, Educational Leadership
- Mark David Gregory, Master of Science in Education, Educational Leadership
- Dylan Farris Westphal, Bachelor of Business, Finance
Marietta (61459)
- Alex Keith Marlow, Cum Laude, Bachelor of Science, Computer Science
Marissa (62257)
- Ashley Elizabeth Lehman, Bachelor of Arts, Literature Endorsement
Markham (60428)
- Casey J Davis, Bachelor of Arts, History
Matherville (61263)
- Shawn David Mooney, Bachelor of Science, Information Systems
Matteson (60443)
- Natilya Sherri McEwen, Bachelor of Arts, Communication
- Jordan Marie Wilson, Bachelor of Arts, Pre-Law
McHenry (60050)
- Samantha Ann Robinson, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Evan D Szechowycz, Bachelor of Science, Mathematics
McHenry (60051)
- Troy Michael Meyer, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Mendota (61342)
- Rachel Lee Barr, Bachelor of Business, Finance
- Julie Lyn Defore, Education Specialist, Educational Leadership
Metamora (61548)
- Josh James Poole, Master of Science, Instructional Design & Technology
Milan (61264)
- Austin Michael Kelly, Bachelor of Business, Marketing
Milford (60953)
- Landon Grant Runkle, Bachelor of Science, Athletic Training
Mineral (61344)
- Taylor Michael Rosenow, Bachelor of Business, Supply Chain Management
Minooka (60447)
- Tyler P Doyle, Bachelor of Arts, Communication
Mokena (60448)
- Tatiana Lynn Garcia, Bachelor of Science, Mathematics
- Lindsey Winter McDonald, Bachelor of Arts, Communication
Moline (61265)
- Charles Arteaga, Bachelor of Business, Supply Chain Management
- Bailey Atkinson-Niemeier, Bachelor of Business, Management
- David Norman Beebe, Bachelor of Arts, Communication
- Sean Allen Blackmer, Magna Cum Laude, Bachelor of Business, Supply Chain Management
- Alexa Kathleen Carroll, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education
- Amanda Marie Dang, Bachelor of Business, Accountancy
- Yawa M Eklou, Master of Accountancy, Accountancy
- Andrea Garcia, Bachelor of Business, Marketing
- Jason Gehrke, Bachelor of Arts, General Studies
- Brian Jared Haney, Bachelor of Science, Information Systems
- Scott Michael Ketner, Bachelor of Arts, General Studies
- Kimberly Maureen Larson, Bachelor of Arts, General Studies
- Erika Laugeson, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
- Bradley S Long, Bachelor of Science, Engineering
- Laura E Masias, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction
- Taylor Elizabeth Morland, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education
- Jacob Michael Neill, Bachelor of Business, Supply Chain Management
- Bossou Noumovi, Bachelor of Business, Supply Chain Management
- Madeline Christine Penney, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Thomas J Reed, Bachelor of Arts, General Studies
- Hayley Rose Reid, Summa Cum Laude, Bachelor of Business, Supply Chain Management
- Laura Helen Sawvell, Bachelor of Business, Supply Chain Management
- Kyle Patrick West, Bachelor of Business, Management
Moline (61266)
- Sean Alexander Harrison, Bachelor of Arts, English
Momence (60954)
- Emily Ann Clark, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Monmouth (61462)
- Amy J Birditt, Summa Cum Laude, Bachelor of Arts, General Studies
- Colleen Renee Judge, Bachelor of Arts, Broadcasting
Montgomery (60538)
- Summer S Goodwin, Bachelor of Music, Music Therapy
- Alexis Nicole Greenwood, Bachelor of Social Work, Social Work
Morrison (61270)
- Devon Hulsey, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Kirsten Mapes, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
Morrisonville (62546)
- Craig M Unser, Bachelor of Science, Exercise Science
Morton (61550)
- Elizabeth Ann Britton, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction
Mount Prospect (60056)
- Alexis Nicole Kalish, Bachelor of Science, Psychology
Mount Sterling (62353)
- Christian Robert Kennedy, Bachelor of Arts, History
- Shelby L Mayer, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- James A McKeon, Bachelor of Arts, General Studies
Mount Zion (62549)
- Lacy Jane Ford, Master of Science, Instructional Design & Technology
- Devon Haag, Bachelor of Science, Information Systems
Mundelein (60060)
- Matthew Risdon, Master of Science, Sport Management
Naperville (60540)
- Alexis Flynn Phares, Bachelor of Arts, Literature Endorsement
- Petra Skrickova, Bachelor of Arts, General Studies
Naperville (60563)
- Claire Jessie Arana, Bachelor of Business, Marketing
Naperville (60565)
- Mark Douglas Bannon, Bachelor of Science, Microbiology
- Zachary Johann Schwager, Bachelor of Science, Exercise Science
- Hannah Marie Westlove, Bachelor of Science, Physical Education K-12
Nauvoo (62354)
- Madisen Taylor Helwig, Master of Accountancy, Accountancy
- Karie Jean Hopper, Bachelor of Science, Psychology
- Kacie L Priebe, Bachelor of Science, Agriculture
New Lenox (60451)
- Dominique Paige Coleman, Bachelor of Science, Forensic Psychology
Niota (62358)
- Dakota Lynn Brouwer, Bachelor of Science, Agricultural Business
North Aurora (60542)
- Alonzo Dominguez, Bachelor of Science, Computer Science
Northbrook (60062)
- Neil Luthra, Master of Science, Instructional Design & Technology
Oak Forest (60452)
- Allison Michelle Anson, Bachelor of Science, Physical Education K-12
Oak Park (60304)
- Camayia Sherice Dantzler, Bachelor of Business, Accountancy
Odell (60460)
- Maureen Alveda Doran, Summa Cum Laude, Bachelor of Music, Music
Oquawka (61469)
- Shafer Danuel McKune, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Oregon (61061)
- Cassidy Lynn Dilbeck, Bachelor of Science in Education, Early Childhood Education
Orion (61273)
- Joshua J Bainbridge, Bachelor of Arts, General Studies
- Linell Vasey Ferguson, Summa Cum Laude, Bachelor of Arts, Theatre - Performance
Orland Park (60462)
- Michael M Zydlewski, Bachelor of Arts, Communication
Orland Park (60467)
- Nicholas Aaron Castro, Bachelor of Arts, Sociology
Oswego (60543)
- Patrick R Camardo, Bachelor of Arts, General Studies
- Tyler John Davis, Bachelor of Music, Music
- Brennan E Sharp, Bachelor of Arts, English
- James Scott Zweep, Master of Science, Biology
Palos Heights (60463)
- David Patrick Power, Bachelor of Music, Music Business
Park Forest (60466)
- Cortez W Odom, Bachelor of Arts, General Studies
Park Ridge (60068)
- Lawrence Sasso, Doctor of Education, Educational Leadership - Pre-K - 12
Pawnee (62558)
- Mason Oliver Bourne, Bachelor of Business, Economics
Payson (62360)
- Adam D Rapp, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
Pearl City (61062)
- Zachary Moyer, Bachelor of Arts, Pre-Law
Pecatonica (61063)
- Kristyn Elizabeth Kasner, Bachelor of Arts, English
Pekin (61554)
- Shaylynn Ileen Mae Burns, Bachelor of Business, Management
- Spencer Dallas Jacobson, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
Peoria (61603)
- Tierra Bracey, Bachelor of Arts, Philosophy
Peoria (61604)
- Brittney Shivonne Stacy, Bachelor of Science, Psychology
Peoria (61614)
- Armani Gino Butler, Bachelor of Arts, General Studies
- Melissa Ann Earnest, Post-Baccalaureate Certificate, Instructional Technology: Online & Distance Learning Development
Peoria (61615)
- Benjamin Lucas Grober, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Physics, Standard Option
- Steven Jamaal Wildar, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Peoria Heights (61616)
- Kylee Kristeen Barnes, Bachelor of Business, Accountancy
Petersburg (62675)
- Mariah S Peterson, Bachelor of Arts, General Studies
- Chandler Douglas Pillsbury, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
- Rachael Ann Sampson, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Agricultural Science
Pittsfield (62363)
- Kyle Scott Stephenson, Bachelor of Arts, General Studies
Plainfield (60585)
- Martinus J Van Heeswijk, Master of Arts, Law Enforcement & Justice Administration
Plainfield (60586)
- Cynthia Guerrero, Bachelor of Arts, General Studies
- Forrest Tyler Marcinowski, Cum Laude, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Jennifer Marie Robinson, Bachelor of Arts, General Studies
Plainville (62365)
- Ryan Patrick Hildebrand, Bachelor of Science, Agricultural Business
Plymouth (62367)
- Alivia Danae Nelson, Bachelor of Science, Athletic Training
- Kenzie Janae Orris, Bachelor of Arts, English
Port Byron (61275)
- Austin C Brasel, Bachelor of Science, Engineering Technology
- Breanah Marie Lamb, Bachelor of Science, Fashion Merchandising
- Hannah Kay Pettit, Bachelor of Science in Education, Elementary Education
- Rachel Elyse Schumaker, Master of Science in Education, Reading
- Jared Robert Wallace, Cum Laude, Bachelor of Science, Engineering Technology
Posen (60469)
- Christopher W Jackson, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Princeton (61356)
- Emily Rose Olson, Bachelor of Business, Human Resource Management
Princeville (61559)
- Aaron Christophe Michel, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
Prophetstown (61277)
- Patrick Thomas Henrekin, Master of Science in Education, Educational Leadership
- Keith Ryan Stewart, Master of Science in Education, Educational Leadership
Putnam (61560)
- Meagan R Veatch, Bachelor of Arts, General Studies
Quincy (62301)
- Micah John Bowton, Bachelor of Arts, History
- Andrew J Carlson, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Public Health
- Ryan D Garity, Bachelor of Arts, Broadcasting
- Brandon Ray Orban, Bachelor of Arts, Art
- Christine J Scriven, Bachelor of Arts, General Studies
- Adam Sparks, Bachelor of Science, Computer Science
Quincy (62305)
- Zachary Joel Bakalyar, Bachelor of Arts, General Studies
- Kelle Sue Bunch, Doctor of Education, Educational Leadership
- Matthew Jakob Gabriel, Master of Science in Education, Educational Leadership
- Johnna Joan Goudschaal, Bachelor of Social Work, Social Work
- Tyler Robert Lentz, Cum Laude, Bachelor of Science, Agricultural Business
- Landon James Reed, Bachelor of Science, Agricultural Business
Reynolds (61279)
- Jason Robert Dunnett, Bachelor of Science, Engineering
- Tanner Martin Gillispie, Bachelor of Science, Agricultural Science
Richmond (60071)
- Connor Joseph Butler, Bachelor of Business, Marketing
Richton Park (60471)
- Jennifer M Hollimon, Bachelor of Arts, Broadcasting
Riverdale (60827)
- Diamond L Reeder, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Rochelle (61068)
- Zachary Jerome Kuberski, Master of Business Administration, Business Administration
- Thomas Allen Sprowl, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Rochester (62563)
- Emanuela Ionela Bruce, Summa Cum Laude, Bachelor of Arts, Spanish Education
Rock Island (61201)
- Amanda Grace Alongi, Master of Business Administration, Business Administration
- Paul William Carlson, Summa Cum Laude, Bachelor of Business, Accountancy
- Heather A Coleman, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction
- Joshua L Decrane, Master of Science, Instructional Design & Technology
- Matthew Charles Erickson, Bachelor of Business, Accountancy
- Ian E Lopez, Bachelor-Liberal Arts & Sciences, Liberal Arts & Sciences
- Cole S McGinnis, Bachelor of Science, Engineering Technology
- Justin E Meyer, Bachelor of Business, Human Resource Management
- Andrea E Parer, Master of Science in Education, Educational Leadership
- Amanda Marie Rockhold, Summa Cum Laude, Bachelor of Business, Accountancy
- Jennifer Jean Saintfort, Master of Arts, Museum Studies
Rockford (61103)
- Hannah Michelle Embry, Bachelor of Social Work, Social Work
Rockford (61108)
- Eric Michael Jones, Bachelor of Science, Microbiology
- James Matthew Schepley, Bachelor of Science, Graphic Communication
Rockford (61109)
- Alyssa McGhghy, Master of Arts, Museum Studies
Rockford (61114)
- Joseph Mark Goodwin, Bachelor of Science, Exercise Science
- Joshua David Luebke, Bachelor of Science, Environmental Biology
Rockton (61072)
- Steven Daniel McMan, Master of Arts, Law Enforcement & Justice Administration
- Steven Daniel McMan, Post-Baccalaureate Certificate, LEJA - Police Executive Administration
- Ashley Suzanne Prosser, Master of Business Administration, Business Administration
Romeoville (60446)
- Brianna Rose Sturmon, Bachelor of Social Work, Social Work
Roscoe (61073)
- Kirsten Ann Belisle, Master of Arts, Museum Studies
Roselle (60172)
- Kevin C Parker, Bachelor of Arts, General Studies
- Meghan C Schlenker, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
Roseville (61473)
- Gail D Ault, Post-Baccalaureate Certificate, Business Administration
- James R Scott, Bachelor of Science, Media & Instructional Technology
Rossville (60963)
- Ashton Elizabeth Cousins, Bachelor of Science, Psychology
Round Lake Beach (60073)
- Angel Carrera, Bachelor of Science, Apparel & Textile Merchandising
Rushville (62681)
- Garrett Michael Cameron, Bachelor of Arts, Theatre - Performance
- Jacob Dylan Hopper, Bachelor of Science, Biology
- Dusti Malynn Irwin, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Agriculture
- Katheryn Ann McClure, Bachelor of Science, Agricultural Science
Rutland (61358)
- Kyle Steven Salz, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
Saint Charles (60174)
- Jillian Mather, Master of Arts, Museum Studies
Saint Jacob (62281)
- Erin Mackenzie Campbell, Post-Baccalaureate Certificate, Instructional Technology: Online & Distance Learning Development
Sciota (61475)
- Jose Galvan, Master of Science in Education, Educational Leadership
Sherman (62684)
- Calvin Michael Walter, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
Silvis (61282)
- Meredith L Eldridge, Bachelor of Business, Management
- Michael Anthony Funaro, Bachelor of Arts, English
- Paul Tomkins, Cum Laude, Bachelor of Business, Accountancy
Somonauk (60552)
- Graham Scott Garrey, Bachelor of Science, Agricultural Business
South Beloit (61080)
- Jose Antonio Carbajal, Bachelor of Science, Construction Management
South Elgin (60177)
- Laura Jesus Avelar, Bachelor of Science in Education, Elementary Education
- Ronald S Twobulls, Master of Science, Instructional Design & Technology
Spring Grove (60081)
- Nicholas Jacob Wiza, Bachelor of Arts, Political Science
Springfield (62702)
- Emily Ann Cookson, Bachelor of Science in Education, Special Education
- Maric Stephen McLean, Bachelor of Arts, Creative Writing Endorsement
Springfield (62703)
- Dwight Anthony Bolden, Bachelor of Arts, Broadcasting
Springfield (62712)
- Daniel Davidson Frey, Cum Laude, Bachelor of Arts, Broadcasting
St Charles (60174)
- Joshua M Samuels, Cum Laude, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
Sterling (61081)
- Amber K Cox, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction
- Sara Jean Dail, Doctor of Education, Educational Leadership
- Matthew Keith Dirks, Bachelor of Science, Computer Science
- Sasha Beth Logan, Master of Science, Instructional Design & Technology
- Jenna L Lopez, Bachelor of Arts, General Studies
Streamwood (60107)
- Stiles William Brda, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Olivia Emmarie Ottinger, Master of Arts, Museum Studies
Sutter (62373)
- Drew G Beeler, Bachelor of Science, Engineering Technology
Sycamore (60178)
- Hannah Elizabeth Larks, Bachelor of Science, Communication Sciences & Disorders
Taylor Ridge (61284)
- Jeffrey Thomas Aring, Bachelor of Science, Facilities Management
Tinley Park (60487)
- Sebastian Kosicki, Bachelor of Arts, General Studies
University Park (60417)
- Shantina Lynet Lowe, Bachelor of Arts, Theatre - Performance
Ursa (62376)
- Douglas James Swanson, Bachelor of Science, Medical Sciences
Vermont (61484)
- Dustin Alan Hilliard, Bachelor of Arts, International Relations/Comparative Politics
Vernon Hills (60061)
- Andrew Zachary Schwarz, Bachelor of Science, Mathematics
Virginia (62691)
- Valery Marie Clayton, Bachelor of Arts, History
Wapella (61777)
- Natalie Lynn Spath, Master of Arts, English
Warsaw (62379)
- Jason K Lawrence, Bachelor of Arts, General Studies
Washington (61571)
- Kim Andrew Lake, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Computer Science
Waterloo (62298)
- Elias Rex Rogers, Cum Laude, Bachelor of Science, Forensic Psychology
- Malone A Wall, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Computer Science
Waukegan (60085)
- Zhavon Dominic Hayes-Lee, Bachelor of Arts, Broadcasting
- Antonio Devonte Lipscomb Bell, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Odalis Parra, Bachelor of Science, Fashion Merchandising
- Warren Allen West, Post-Baccalaureate Certificate, Instructional Technology: Workplace Learning & Performance
West Peoria (61604)
- Shelby Eleanore Hafertepe, Bachelor of Business, Management
Westmont (60559)
- Greg Kamil Pietrzak, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Hotel/Restaurant Management
Wheaton (60187)
- Tyler Espinosa, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
- Trent W Grossman, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
Wheeling (60090)
- Matt D Branch, Master of Business Administration, Business Administration
Willowbrook (60527)
- Darnell D Burton, Bachelor of Science, Media & Instructional Technology
Wonder Lake (60097)
- Jacob Salvador Ward, Bachelor of Science, Engineering Technology
Wood Dale (60191)
- Ryan Keith Sauers, Bachelor of Arts, General Studies
Woodstock (60098)
- Michael Anthony Garcia, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Emily Anne Leahey, Bachelor of Science, Law Enforcement & Justice Administration
- Marsha L Potthoff, Education Specialist, Educational Leadership
Wyoming (61491)
- Cody Alan Hardy, Bachelor of Science, Recreation, Park & Tourism Administration
Yorkville (60560)
- Nicole Marie Fulco, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education
- Chad A Lockman, Bachelor of Arts, General Studies
- Kathryn Ashley Troutman, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction
- Elizabeth Francis Vick, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Biology
Connect with us: